| CS | EN |

Ve Festivalparku vyrůstá nový autodrom s názvem Czechring

Omlouváme se všem nedočkavým, že jsme si s touto zprávou dávali trochu na čas. Nechtěli jsme předbíhat úřední postupy a probíhající jednání, která předcházela tomuto významnému projektu pro české fandy motorsportu i pro celý region východních Čech.


Po dvou letech příprav se konečně blížíme do finále a díky profesionální práci stavebního týmu Chládek a Tintěra roste nový královéhradecký okruh CzechRing doslova před očima. Autodrom je umístěn a bude součástí areálu Festivalparku, který jistě dodá závodní dráze neopakovatelnou atmosféru a především široké zázemí služeb vhodných pro pořádání velkých akcí a show.


Samotný okruh bude nabízet mnoho variant jízd v obou směrech. Základní okruh číslo 1 je určen širokému spektru motoristů. Je vhodný pro sériové i sportovní vozy a k testování vrchařských i okruhových aut. Směr jízdy bude určen typem akce, počtem aut na trati a zkušenostmi jezdců. Tento první okruh nabízí několik rovných širokých úseků, které se dají dále modifikovat a prodlužovat nebo zpomalovat retardéry podle požadavků uživatelů. Okruh 1 nabízí trať o délce od 1 do 1.4 km pro sportovní vozy. Pro motokáry nebo minibiky je možné tuto trať ještě prodloužit.


Dominantou autodromu bude mimoúrovňové křížení s přeskokem první dráhy. Druhá dráha bude většinou účelově spojena s první dráhou. Tímto spojením vznikne jedinečná asfaltová trať, která bude mít variabilní délku až 2 kilometry a bude opět funkční v obou směrech.


Czechring.cz bude slavnostně otevřen v sobotu 17. září 2011. O program zahájení provozu nového českého okruhu se postará již čtvrtý ročník největší rallyshow ve střední Evropě. Hosty Rallyshow 2011 budou špičkové týmy z Čech i ze zahraničí, kteří jako první otestují možnosti nových tratí před zraky médií a tisíců diváků. Součástí slavnostního otevření nové české trati bude rovněž tradiční Autosalon show s novinkami od světových výrobců automobilů. Program a seznamy týmů z různých motoristických disciplín budou průběžně upřesňovány na stránkách www.rallyshow.cz.


Informace o areálu najdete na našem webu. Informace o samotné trati budou ještě doplňovány na stránkách www.czechring.cz.


CzechRing.cz - Autodrom Hradec KrálovéCzechRing.cz - Autodrom Hradec KrálovéCzechRing.cz - Autodrom Hradec KrálovéCzechRing.cz - Autodrom Hradec KrálovéCzechRing.cz - Autodrom Hradec KrálovéCzechRing.cz - Autodrom Hradec KrálovéCzechRing.cz - Autodrom Hradec KrálovéCzechRing.cz - Autodrom Hradec KrálovéCzechRing.cz - Autodrom Hradec KrálovéCzechRing.cz - Autodrom Hradec KrálovéCzechRing.cz - Autodrom Hradec Králové