| CS | EN |

Startovka RallyShow 2012 je plná slavných jmen a nadupaných aut

2012-06-05

Startovní listina nejznámější evropské rally show je plná slavných jmen špičkových jezdců a legendárních automobilů ze všech motoristických disciplín.

Daniel Landa si i přes své zdravotní problémy nenechá ujít jízdu s vozem třídy WRC, což pro diváky znamená opravdu divokou jízdu. S Romanem Krestou změří své síly také Pavel Valoušek s továrním teamem Peugeot v doprovodu zpěvačky Olgy Lounové, která rovněž usedne za volant soutěžního vozu.

Sobota bude patřit především novým i historickým formulím, okruhovým vozům, vrchařům, několik sad pneumatik se chystá spálit také nejlepší český driftař Jan Baláž, nebudou chybět například motokáry a buggyny. Tomáš Tomeček přiveze svoji Tatru od písku z Dakaru a příjemnou atmosféru dotvoří historické speciály a legendy ze světových okruhů. Milým překvapením by měla být Audi DTM a bohatý doprovodný program tentokrát předčí předchozí ročníky především volbou MISS Autosport, kterou budou volit samotní diváci.Pro návštěvníky bude také otevřená nová půjčovna motokár, k dispozici je špičkový simulátor Rally a F1, atrakce pro děti, módní přehlídky a dost jídla pití pro všechny. Nedílnou součástí této supershow je Autosalon Show, který v letošním roce nabídne téměř dvacet automobilek a stovky nových modelů aut, ve kterých je možné se nechat svést po závodní dráze. Vylosovaní výherci pak budou mít možnost si vyzkoušet horké sedadlo spolujezdce v závodním autě.

Pátý ročník RallyShow 2012 se koná již tento víkend od 9. do 10. června na autodromu CzechRing ve Festivalparku Hradci Králové. Více na www.rallyshow.cz.