| CS | EN |

Špičkové závodní teamy na Autodromu CzechRing

2013-05-16

Na Královéhradeckém autodromu se prohání téměř každý víkend závodní nebo sériová auta a ani všední dny nejsou výjimkou. Během následujících týdnů představí tři významné světové automobilky své nové modely novinářům, dealerům v několikadenních programech.

Veřejnost však bude zajímat především první závod v driftech konaný v našem kraji, který bude 25.5. a kde se představí nejlepší čeští i zahraniční jezdci. V následující den, nebo při RallyShow si bude možné objednat tzv. "Drift Taxy" a vyzkoušet na vlastní kůži jízdu v autě s výkonem 700 koní dveřmi napřed..

Nejvýznamnější a největší akcí letošního roku je bezesporu RallyShow, kde diváci uvidí nejlepší teamy napříč světového motorsportu. Sobota 8.6. bude patřit především formulím a okruhovým vozům, mezi kterými nebude chybět ani auto ze závodů DTM. Dále bude možné shlédnout v akci historické i současné závodní motocykly různých tříd a v neposlední řadě diváci uvidí Drit Show Honzy Baláže. 9.6. bude více o duálních závodech v rally, které poprvé v dějinách RallyShow vyvrcholí finálovým závodem pod hlavičkou FIA se skokem přes most do zatáčky.

Na největší autosalon východních Čech - AutosalonShow, který probíhá paralelně s RallyShow od 8. do 9.6.2013, bude díky podpoře sponzorů vstup ZDARMA. AutosalonShow nabídne návštěvníkům opravdu bohatý program a možnost prohlídky a svezení v nejnovějších modelech aut většiny světových automobilek po okruhu i mimo areál.

Ve dnech 8.-11.8. bude na autodromu CzechRing poprvé v historii České republiky mezinárodní závod Formula Student, kam je již nyní přihlášeno přes třicet teamů z celého světa.

Mezi těmito největšími akcemi hostí Autodrom Hradec Králové bezpočet drobnějších, ale velmi zajímavých závodů, výstav, srazů a show.