| CS | EN |

Rock for People 2011 je za námi

2011-07-13

Rock for People 2011 se zapíše do historie jako jeden z nejúspěšnějších ročníků v jeho sedmnáctileté historii a to hlavně díky skvělým návštěvníkům a interpretům.

Loňský výsledek v návštěvnosti, tedy 28 500 lidí, vyrovnal letos festival Rock for People, který ve Festivalparku skončil v noci z úterý na středu. Celkové bilanci významně pomohly poslední dva dny: nejen díky konečně letnímu počasí, ale zejména s ohledem na divácké taháky My Chemical Romance nebo Pendulum. Stejně jako loni proběhla všechna ze 140 anoncovaných vystoupení; díky improvizacím v areálu i před jeho branami jich bylo ještě více, než se původně ohlásilo.

„Je úplně zbytečné spekulovat, zda bychom při hezkém počasí překonali třicet tisíc diváků. Počasí si nevybíráme. Daleko důležitější je pro nás kritérium spokojenosti všech návštěvníků – a pro tu jsme se snažili udělat vše, co bylo možné. Registrovali jsme opravdu jen minimum stížností a problémů,“ konstatuje Michal Thomes, hlavní pořadatel.

Návštěvníky i přítomnými novináři vysoce hodnocené koncerty odehráli všichni headlineři – počínaje nadšenými My Chemical Romance, přes Paramore, divoké Sum 41, Bullet For My Valentine anebo vřelé Pendulum. Nebyla nouze o mnohá příjemná překvapení: bouři nadšených reakcí sklidili japonští Tokyo Ska Paradise Orchestra, Asian Dub Foundation, Jimmy Eat World, The Streets nebo The Qemists, kteří podali důkaz, že na Rock for People patří i taneční projekty. To ostatně stvrdila i všechna, do ranních hodin zaplněná místa, kde hudbu pouštěli DJ´s.

Areál doznal značných změn – hlavně co do vizuální podoby. Na mnoha místech byly rozmístěny prvky odkazující k novému vizuálnímu stylu Rock for People, které navíc podporovaly „partičkový“ duch festivalu. S velkým úspěchem se setkala například fotostěna nebo stylizované postavy v nadživotní velikosti. Laťku proklatě vysoko nasadilo nové šapitó pro sedm tisíc osob s tribunami na sezení, které praskalo ve švech nejen na koncertech domácích hitmakerů jako Kryštof nebo Wohnout.

K významnému posunu laťky vzhůru pomohl i generální partner festivalu, společnost T-Mobile se svou značkou t-music. „Letošní ročník byl pořadateli opět skvěle zvládnutý a vnímáme obrovský posun ve všech směrech. Dokonale zafungoval i koncept partiček použitých nejen v kampani, ale i na místě. V duchu partiček se nesla i jedna naše aktivita představující T-Mobile jako zaměstnavatele. Série vtipně pojatých aktivit jako přetahování zákazníků a potápění konkurence pobavila spousty zákazníků a našli jsme řadu talentů všeho druhu,“ říká s nadsázkou senior manager sponzoringu T-Mobile Markéta Vychytilová. „Radost nám udělal i nekončící zástup fanoušků lačnících po adrenalinovém zážitku, který jsme jim připravili v podobě živého katapultu angry birds. Kromě výše uvedených novinek nezklamaly ani osvědčené taháky, jakými jsou koloběžky, dvoupatrový t-music sky a zóna s dobíječkami a internetem.“

Osvědčilo se navýšení bezpečnostní i informační služby: do středečního rána nenastal radikální obrat, takže počet lidí, kteří vyhledali ošetření, byl poloviční v porovnání s loňským rokem. Rapidně se snížily i přestupky – na tomto místě patří poděkování všem složkám bezpečnostního systému. Naopak směrem vzhůru zamířil podíl vytříděného odpadu: při očekávaných 70 tunách je efektivita separace na non-stop fungující lince kolem 95 %. Pomohl tomu i lepší systém sběru odpadů ve Festivalparku i ve stanovém městě, stejně jako výběr gastroodpadu přímo od stánků s jídlem.

Mimochodem: právě kvalitní jídlo a pití tvořilo vytříbenou kulisu pro hudební zážitky. Mnohé z toho bylo zásluhou hlavního partnera, pivovaru Staropramen, který i letos kladl důraz především na kvalitu a šíři portfolia nabízených piv. „Dobré a kvalitně ošetřené pivo je spolu s jeho pestrou nabídkou pro každého pořadatele festivalu vždy jednou z priorit servisu pro návštěvníky. A pro pivovar jde o prestižní záležitost, jak svá piva nabídnout v místě s kvalitní zábavou. Každý rok se proto snažíme být stále lepší a jsem rád, že i letos jsme pomyslnou laťku kvality opět zvýšili. Vše vyšlo podle našich představ a výsledkem jsou tisíce rychle a kvalitně obsloužených a doufám, že i spokojených návštěvníků,“ říká k servisu piva Jan Vošta, event a sponzoring manažer společnosti Pivovary Staropramen a.s., podle něj nebyla registrována jediná stížnost na kvalitu nebo množství piva.

A slovo závěrem? "Ještě jednou vysekávám poklonu všem návštěvníkům, kteří se nenechali odradit počasím a podporovalií hudebníky na velkých stagích i v hangárech. S ohledem na drastické předpovědi, které se naštěstí nenaplnily, ale i tak nevlídné počasí, můžeme za zřejmě největší hvězdy letošního Rock for People označit lidi. Veliký obdiv a veliké díky – a samozřejmě se na všechny těšíme příští rok, kdy oslavíme osmnácté narozeniny!," vzkazuje na závěr Michal Thomes.

Kompletní fotogalerii, rozdělenou po dnech, najdete zde: http://www.rockforpeople.cz/fotogalerie/