| CS | EN |

PARAMORE zahájí svoje evropské turné na Rock for People

2011-04-05

Tato zpráva jistě potěší všechny české fans. Americká smečka PARAMORE s půvabnou krotitelkou Hayley Williams vystoupí v nové sestavě i s pár novými skladbami 3. července na Rock for People 2011. Společně s touto americkou partou se podařilo ulovit i hvězdné japonské 2tone apoštoly TOKYO SKA PARADISE ORCHESTRA. A rovněž aktuálně zbožšťované progres-metalisty / mathcoreisty PROTEST THE HERO.


Stalo se milou tradicí festivalu Rock for People, že si některá z hlavních kapel na programu odbude ve Festivalparku českou premiéru. Po loňském tuzemském live debutu MUSE připadne letos úloha „premianta“ opěvované americké partě PARAMORE. Mnozí si tuto formaci vybaví hlavně díky přitažlivé frontmance a vokalistce Hayley Williams, další kvůli blockbusteru Twilight/Stmívání, jiní – teoretičtěji založeni – si s ní spojují definici žánru power pop. Většina jejich početných fanoušků by ale přísahala na to, že PARAMORE jsou nejlepšími kombinátory strhujících až hymnických melodií a elektrizujících koncertů s neoddiskutovatelně punkovým nasazením, kteří protkávají zeměkouli na nesčetných turné.

České republice se PARAMORE doposud vyhýbali, i když patří k nejoblíbenějším kapelám současnosti. A co víc! Na Rock for People v neděli 3. července večer zahájí své evropské turné čítající pouhých šest koncertů. A protože ani jeden není naplánovaný do Německa nebo Rakouska, lze očekávat i početné zástupy fans právě z těchto zemí. A aby toho nebylo málo, PARAMORE přijedou do České republiky nejen s novou sestavou, ale i novými skladbami, které aktuálně vznikají ve studiu v Los Angeles. Nebyla by to rusovlasá a v mnoha ohledech přímočará Hayley, kdyby pro ni byl loňský odchod Joshe a Zaca Farrových z kapely důvodem k poslání PARAMORE k ledu. Tento navýsost povedený prototyp „anděla s ďáblem v těle“, který několikrát headlinoval ostré Warped Tour v USA a mnoha hard & heavy festivalům, zatnul zuby a společně s kytaristou Taylorem Yorkem, basákem Jeremym Davisem a dvěma přizvanými hudebníky odkroutili další desítku koncertů po celém světě. Sice se na sklonku loňského roku v médiích protočil její povzdech „Jsme unaveni, končíme s turné“, ale za chvíli už tito milí a otevření lidé seděli ve studiu. A ke štěstí českých fanoušků pár týdnů na to přikývli na červencové miniturné.


Další potvrzená mega kapela je TOKYO SKA PARADISE ORCHESTRA. Proč mega? Už proto, že počet hudebníků v této asi nejvíce obletované žánrové kapele na východ od Košic neklesá pod devět. Ačkoli je tato devítičlenná kapela v Evropě už jako doma, do České republiky zavítá se svým živým vystoupením letos v létě vůbec poprvé. Navíc si hned střihne celou plejádu světově známých hitů na jednom z hlavních pódií Rock for People.

Tito zarytí průkopníci skáčkových melodií se zformovali s oficiální platností už v roce 1988 a začali vystupovat, jak už sám název napovídá, na pódiích tokijských klubů. O rok později už vyšli mezi první fanoušky s debutovým vinylem vydaným na indie labelu a od roku 1990 si pak na konto připsali plnohodnotné debutové album s názvem Skapara’s Intro. Odtud rovněž pochází i první hitovka Monster Rock, se kterou stanuli už téhož roku před 10 000 tokijskými fanoušky. Svižný styl těchto instrumentalistů odráží kromě prvků roots ska také hudební vlivy jazzových a rockových interpretů. Ačkoliv na samém začátku přišli mezi své ska vrstevníky vyloženě s novou hudbou, časem se vyrýsovali na vlivný ansámbl japonské hudební scény a ukázalo se, že dovedou při živých vystoupeních rozproudit nadmíru zábavnou show.


Všechny další informace najdete na www.rockforpeople.cz a na www.facebook.com/rockforpeople

Ceny vstupenek na Rock for People(výhradně na www.ticketsforpeople.cz)

duben - 1450,-Kč

květen - 1520,-Kč

červen - 1590,-Kč

na místě - 1800,-Kč