| CS | EN |

Konstruktéři z ČVUT budou na CzechRingu testovat svou formuli

2012-04-04

Tým z Českého vysokého učení technického v Praze si pro přípravu na soutěže Formula Student vybral autodrom CzechRing v areálu královéhradeckého Festivalparku. Krom testování formule, kterou třicetičlenná skupina studentů sestavila v rámci studia na strojní a elektrotechnické fakultě, budou na CzechRingu mladí vědci také trénovat své piloty.

„Dobrá dostupnost CzechRingu, úroveň zázemí i podobnost trati se soutěžními nám umožňuje efektivní a rychlé odladění vozu,“ říká Michal Vašíček vedoucí týmu CarTech na ČVUT. Pod soutěžemi studentských formulí je v současnosti zaregistrováno 481 inženýrských škol z celého světa.

„Autodrom CzechRing nabízí specifickou dráhu, která je velmi vhodná pro testování. Je charakteristická rychlými pasážemi a několika rovnými úseky. To umožňuje provádět průběžné dynamické testy a měření v jednotlivých úsecích,“ vysvětluje manažer projektu CzechRing Karel Pohner. „Jsem moc rád, že přednosti našeho okruhu ve Festivalparku mohou využít také mladí konstruktéři z ČVUT v Praze. Budeme se snažit jim vyjít maximálně vstříc, aby v soutěži obstáli na výbornou,“ dodává Pohner.

CTU CarTech tým má za sebou zatím největší úspěch na soutěži Formula Student ve Španělsku, kde se loni umístil na druhém místě. Celkově tým pražského ČVUT zakončil sezónu 2011 na 37. příčce světového žebříčku.

Co je to soutěž Formula Student/SAE

- Formula SAE je konstrukční soutěž fungující od roku 1981 v USA, od roku 1998 existuje její evropská odnož Formula Student. Celkově se v Evropě pod hlavičkou Formula/Student pořádá každoročně 8 jednotlivých soutěží.

- V rámci soutěže je zadáno fiktivní výběrové řízení na vývoj formule, jejíž řidič je víkendový neprofesionální zákazník. Vůz by proto měl mít velký výkon, musí být levný, spolehlivý, mít snadnou údržbu a musí být konkurenceschopný.

- Tým Czech Technical University CarTech Formula Student/SAE Team (zkráceně CTU CarTech)se skládá z 30 studentů bakalářského, magisterského i doktorského studia z Fakulty strojní a elektrotechnické. Víc informací na webu projektu.