| CS | EN |

JEDENÁCTÝ ROČNÍK HIP HOP KEMPU DORAZIL DO CÍLE

2012-08-30

Celkem 17 500 fanoušků hudby a zábavy dorazilo tento víkend do královéhradeckého Festivalparku na jedenáctý ročník Hip Hop Kempu. Návštěvnost se tedy přiblížila odhadu pořadatelů. Lidé si užili program bez výraznějších změn v programu. S velkým ohlasem se setkaly také doprovodné aktivity jako ženské zápasy v čokoládě nebo rajčatová bitva s 3 tunami rajčat. Právě teď probíhá ve Festivalparku intenzivní úklid. Již nyní pořadatelé zpracovávají připomínky k letošnímu festivalu a zahájili přípravy na ročník Hip Hop Kempu s pořadovým číslem 12

První tisíce účastníků přijely již ve středu 15. srpna, kdy začínal „zahřívací program“ pro nedočkavé na vedlejších scénách a v hangárech. Mezi vystupujícími byli například ostřílení zlínští Defuckto, slovenští  Sedláci nebo osvědčení američtí hopeři Doppelgangaz. Ve čtvrtek už festival park přivítal kolem 12 tisíc fanoušků, kteří si užili nejen Djs, Bboys,a le také již na hlavní scéně Majka Spirita, ale především Dannyho Browna. Hlavní nápor muziky, zábavy a lidí nastal v pátek, kdy již běžel Hip Hop Kemp v plném proudu a davy fanoušků korzovaly mezi pódii, kde vystoupily formace jako např. Prago Union a Livě band, Marsimoto, Kontrafakt, hodně energičtí Foreign Beggars, kteří publikum dostatečně rozehřáli na hlavní hvězdy večera Dilated Peoples z USA. Poslední den festival spousty lidí z Čech, Slovenska, Polska, Německa, Chorvatska, Itálie, Anglie, USA a dalších států, využila relaxačních zón, aby se pořádně připravily na závěrečný program, který mimo jiné obstaraly hvězdy formátu pražských PSH, Moja reč, nepřehlédnutelný rapper Diamond D., Macklemore a Ryan Lewis. Vrcholem hlavního programu bylo vystoupení Yasiin Bey aka Mos Def.

Festival se obešel bez závaznějších problémů. Záchranáři asistovali při zhruba 50 lehkých zraněních, většinou se jednalo o drobné rány, vymknuté kotníky nebo bolesti hlavy. O něco málo vyšší počet problémů řešili v areálu policisté. V drtivé většině případů se jednalo krádeže ve stanech. Návštěvníci se mohli podobným nepříjemnostem vyhnout využitím festivalové úschovny. Jako každý rok ji, i přes opakované upomínky pořadatelů, využil jen zlomek návštěvníků.

Hip Hop Kemp letos vyzkoušel jednu novinku, a to zálohované kelímky z odolného plastu. V oběhu jich na festivalu bylo zhruba 45 tisíc, z toho 15 tisíc s logem festivalu. Festivalovému areálu toto vylepšení znatelně prospělo. Drtivá většina kelímků se vrátila a budou využity pro další akce.

Účastníci festivalu se rozjížděli do všech koutů Evropy spořádaně v průběhu celé neděle s tím, že příští rok opět ve Festival Parku na Hip Hop Kempu s pořadovým číslem 12.

Více info: www.hiphopkemp.cz