| CS | EN |

Hip Hop Kemp 2012 a jeho line up, část 10. – Y

2012-05-25

Desátá tiskovka, to už chtělo trochu oslavit, ne? Navíc jsme vám minule tak trochu slíbili headlinera, co? Ne trochu, slíbili. A jelikož na Kemp je spoleh už jedenáct let, tady to máte. 1, 2, 3 Mos Def konečně na Hip Hop Kemp u u u. I když jako Yasiin Bey, bude to yízda, yo o o ou. Yes, that shit cray!

Yasiin Bey aka Mos Def, co k tomu dodat? Že má něco za sebou? Že píše historii rapu od roku ’96 a prvního singlu “Universal Magnetic“, tedy už šestnáct let? Že jestli někdo má nárok na hlášky jako „čistý hip hop“, je to Dante z Brooklynu? Že je Mighty Mos klasika všech klasik? Že jméno Mos Def je absolutní definice b-boye? Že je trochu rozporuplnej a kontroverzní? Že zatímco kolegové v rýmu kupují firmy na limonády a káží sizzurp, Mos Diggy koupil knihkupectví a zapojuje se do různých sociálně a politicky angažovaných projektů? Že patří k těm málo rapperům, co mají props i za výkony na stříbrném plátně? Že je to nejspontánnější, co se na scéně mihlo? Že jeho album The Ecstatic zní jako by ho celé jen vibeoval a freestyleoval? Že když vydal čtyři skvělý desky a pracně vybudoval jméno, dostal nelogickou chuť si změnit jméno na Yasiin Bey a prostě to udělal?

Je to blázen? Je to velkej umělec? Nejspíš běhá po laně nataženým mezi těma dvěma vrcholama a snaží se udržet balanc. Co je jistý, že do propadliště průměru pod sebou nepadá. Těžko si představit, co na svém historicky prvním vystoupení v Čechách na Hip Hop Kempu 2012 nevypočitatelný Mighty Mos Def vlastně předvede. Že to ale bude legendární, že se to zapíše do historie, a že si o tom budeme ještě roky vyprávět, o tom snad nepochybuje vůbec nikdo. Lóóóóórd have some mercy…

A to už jste vystříleli všechno? Ani náhodou, doraž příští pátek a uvidíš sám. Další jména v lineupu zazáří jak sluníčko v logu Kempu.HIP HOP KEMP 2012 - Line up:


B:

BEAT JUNKIES (DJs Babu, Rhettmatic, Melo-D) /USA/


D:

DANNY BROWN /USA/

DIAMOND D (performing Stunts, Blunts & Hip-Hop) + live band /USA/

DILATED PEOPLES /USA/

DOPE DOD /NL/

The DOPPELGANGAZ /USA/

DUDLEY PERKINS & GEORGIA ANNE MULDROW /USA/


E:

EFTHYMIS (ex-Terror X Crew) /GR/

EKTOR /CZ/

ELZHI (the last Elmatic show!) /USA/


F:

FAVORITE /D/

FOREIGN BEGGARS /UK/


G:

GANGRENE (THE ALCHEMIST & OH NO) /USA/

GRAMO ROKKAZ /SK/


J:

JAY DIESEL + TAFROB /CZ/

JEAN GRAE + DJ Mr.Len /USA/


M:

MACKLEMORE + RYAN LEWIS /USA/

MAJK SPIRIT + H16 /SK/

MARSIMOTO /D/


O:

OLIVER LOWE & FRIENDS /CZ/


S:

SNOWGOONS /D/ ft. VIRTUOSO /USA/, SOULKAST /FR/, SICKNATURE /DK, PROP DYLAN /SWE/, KILLAKIKITT /HU/

SODOMA GOMORA /CZ/

SOKOL & MARYSIA STAROSTA /PL/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/


T:

Tabasko (Haem, O.S.T.R., Kochan, Zorak) + Noise Trio Live Band /PL/

Taktloss /D/

Ty Nikdy (Idea, Rest, Paulie Garand, MC Gey, Boy Wonder, DJ Fatte) /CZ/


Y:

YASIIN BEY aka MOS DEF /USA/