| CS | EN |

CNN zařadila Hip Hop Kemp mezi 50 nejlepších festivalů, které stojí za to v létě navštívit

2012-06-14

Do prestižního seznamu „50 music festivals for the summer“ zařadila známá americká televize CNN festival Hip Hop Kemp, který se koná ve Festivalparku v Hradci Králové. Hip Hop Kemp se tak ukázal po boku světově uznávaných festivalů jako Creamfields, Glastonbury nebo Lollapalooza.


Z českých festivalů se vedle Hip Hop Kempu ocitl v žebříčku Obscene Extreme z Trutnova, za Slovensko bodovala Pohoda. „Kemp je šílený. Vystupují na něm největší jména z celosvětové hip hopové scény a vždycky se tu ukážou ti nejaktuálnější umělci, a to ještě před tím, než se provaří. Můžete tu nakouknout do budoucnosti,“ řekl pro CNN britský MC Fallacy ze Sleepin´ Giantz.


„Umístění v žebříčku je pro nás především ocenění naší práce. Věříme, že samozřejmě kromě hudby a nabitého doprovodného programu, na němž si dáváme opravdu záležet, je jedním z úspěchu Hip Hop Kempu areál Festivalpark, který je mezi festivalovými prostory ojedinělý. Nedílnou součástí tohoto ocenění je také práce celého týmu, který se na přípravách podílí. Letos chystáme už jedenáctý ročník a opět připravujeme pro návštěvníky zajímavé věci, od obrovské dance zóny až po board zónu a mnoho dalších aktivit. Velkou radost nám dělá ocenění hlavně od samotných návštěvníků, kteří nám dokazují svou přízeň tím, že na něj vůbec přijedou,“ říká organizátor festivalu Milliel Navrátil.


Loni festival Hip Hop Kemp navštívilo 24 tisíc lidí. Jedenáctý ročník se uskuteční od 16. do 18. srpna 2012 v areálu Festivalparku v Hradci Králové a mezi headlinery se objeví Mos Def, Dilated Peoples nebo Danny Brown. Víc informací na www.hiphopkemp.cz.


Článek si přečtěte zde.