| CS | EN |

Bleděmodrý pátek 3: Wildchild, Eklips, H16

2011-04-08

Hip Hop Kemp 2004 byl po všech stránkách přelomový. Ustál změnu místa konání. Festival dokázal, že jeho kouzlo není jen kouzlem koupaliště Cihelna. Stěhování do Hradce zvládl s neuvěřitelnou geometricky rostoucí řadou návštěvnosti. Obří stage, pořád silně undergroundový lineup, ale 15.000 lidí a podtitul "nejlepší underground festival" začíná vypadat jako zvláštní kombinace. Hip Hop Kemp je definitivně velký evropský festival.


Léta páně 2004 a Hip Hop Kemp jede v indiánce. Nachází se hiphopový poklad na Stříbrném jezeře, na vizuálu rudí bratři Vinettou a Olda Šetrný. Pardubický koupák Cihelna už Kempu nestačí, tak se prvně stěhuje do Malšovy Lhoty u Hradce Králové ke Stříbrnému rybníku, přejmenovanému na tři dny na Stříbrné jezero.


Do třetice všeho nejlepšího. Tři dny geniálního počasí versus jedna průtrž mračen stejně krátká jako intenzivní. Hippie atmoška. Dobroty, co vaří háre krišna. Vosy. Supercroo s čerstvým Toxic Funkem nepřijeli. Torch v lyžařskejch brejlích hajpuje dav ještě při koncertu Kontrafaktu. Pak se jako DJ Haitian Star stane králem písečné pláže. Prokletý Blade rapuje se zlomeným žebrem a během setu DJ Tigerstylese se roztrhne nebe. Kapky se tříští o vinyly i techniku. Zvukař křičí "okamžitě to vypněte nebo to někoho zabije". Nikdo to nevypnul. Nikoho to nezabilo. Tři řady radikálních skalních klepou na brány Valhally. Dendemann nám nad ránem posílá smsku "Zažil jsem párty svýho života, kdybyste kdykoliv cokoliv potřebovali, dejte mi vědět". Plovoucí dekorace. Nafukovací pontony. Vodní války. Alternativní stage v lese na poloostrově. Promoe se Supremem v DVSG dresech dávají za stagí kliky a sedlehy, aby se dostali do provozní teploty. Esoteric freestyleuje o Affrově "camouflage jacket". Wildchild dává s DJ Romesem a svojí dcerou hymny Lootpack. Popo po po, cause when I'm on da mic I like to speak freely...


A letošní návraty po sedmi letech? Samozřejmě Wildchild, unorthodox off beat MC z Lootpack. Rodinný tip tentokrát přijede se svým synem, výborným tanečníkem. Své místo na pódiu bude mít i beatbox. Místo Killa Kely bude do mikrofonu prskat aktuálně asi nejlepší beatboxer na světě Eklips z Francie. A na místo činu se vrací i H16, před sedmi lety začínající kapela. Hip Hop Kemp před sedmi lety neměnil svět a nezmění ho ani teď. Tenkrát i teď je to ale zážitek a událost, na kterou se spousta z nás těší celý rok. Jsou to tři dny zábavy a sounáležitosti s lidmi, co to vidí podobně. Je to jedno velký setkání. Vznikají vazby, známosti, pouta, kolaba, přátelství, vztahy. Všechny emoce jsou jak v tavném kotli. Všechno je tak ostrý a jasný... Minimálně než stoupne hladinka. Aspoň ty tři dny jsou tak intenzivní, že si člověk uvědomí, že žije naplno.


Přijeď to zažít znovu.

Příští Bleděmodrý pátek začíná druhá třetina historické části lineupu. Bude tedy pokračovat procházka muzeem? Bude. Budou další voskový figuríny, na kterých seděl posledních šest let prach? Vůbec. A kdy budou už i ty slibovaný nový jména? Příští pátek, 15.4. budou první nový jména. Kdo? To se nechte překvapit, ale překvapení to bude. To jediný vám můžeme slíbit.


WILDCHILD + BABY BOOGALOO /USA/

EKLIPS /FR/

H16 /SK/

LOOPTROOP ROCKERS /SWE/

K-OTIX /USA/

PHI-LIFE CYPHER /UK/

PRAGO UNION + LIVĚ BAND /CZ/

MANŽELÉ /CZ/


Další informace na www.hiphopkemp.cz a na www.facebook.com/hiphopkemp


Vstupenky na Hip Hop Kemp 2011

1. Předprodej v distribučních sítích: www.eventim.cz

2. V kamenných obchodech Queens: www.queens.cz


Ceny vstupenek 2011 / ceny VIP vstupenek 2011

březen - květen - 1.100 / 2.100

červen - 1.200 / 2.200

červenec - 1.300 / 2.300

srpen + na místě - 1.400 / 2.400